Tuesday, January 12, 2010

AFV Modelling Plans for 2010


Na dzisiaj natomiast przygotowałem małe podsumowanie tego, co planuję wykonać w tym roku. Jest to kilka tematów, których nie udało mi się skończyć w 2009 roku. Część z nich została zaczęta jeszcze w 2008 roku.


W pierwszej części tego roku chciałbym uporać się z kilkoma poważniejszymi tematami, a pośród nich także ze skończeniem zaczętej w 2008 dioramy ze zniszczonym StuG III G z Włoch. Temat na prawdę ciekawy i wart zakończenia.


Po drugie na zawody modelarskie w Bytomiu planuję przywieść dioramkę "Propaganda '41" przedstawiającą zniszczonego podczas walk na trasie Smoleńsk-Moskwa Pz 38(t) z 7. Pz. Div. Wartym zauważenia jest że w czasie tych walk Panzerwaffe pierwszy chyba raz podczas trwania Barbarossy dostalo lupnia w znacznym stopniu od kontratakujących sowietów.

W najbliższym czasie będę także chciał zakończyć malowanie Pz IV/70 (A) z kolumny porzuconych podczas odwrotu z Węgier wozów z 23. Pz. Reg., 23. Pz. Div.

Kolejnym tematem, który od dawna zalega u mnie na półce w warsztacie jest rzadki model nieistniejącej już firmy Eastern Express przedstawiający sowieckiego Zwieroboja czyli SU 152. Model wzbogaciłem o kilka gadżetów oraz nieco własnej inwencji w postaci przerobionych czy też dorobionych detali.

Na zakończenie moich planów na pierwszą część roku przedstawiam jeszcze Tygrysa z 503. sPz.Abt. z okresu walk na Ukrainie w 1944. Większość czołgów z batalionu została stracona w wyniku ciężkich walk. Ponadto w miejscowości Potasz Rosjanie zdobyli skład uszkodzonych, czekających na remont Tygrysów. Jednym z nim będzie właśnie mój Tiger.


No comments:

Post a Comment