Sunday, January 4, 2009

Inbox - The Bodi - US Jeep Driver

Z niewielkim poślizgiem czasowym, ale jest, inbox figur z The Bodi, dzisiaj część 1 - figurka kierowcy jeepa.
Figurka, wyrzeźbił Krisztian Bodi, boxart malował Oliver Kovacs. W eleganckim kartonowym pudełku znajdujemy 7 części na które podzielona jest figura, w tym do dyspozycji mamy dwie różne głowy, jedna w hełmie m1, druga w czapce z daszkiem. Odlew wykonany jest z żółtawej, dobrej jakości żywicy, a obróbka części wymaga minimalnego zaangażowania, w zasadzie ogranicza się do odcięcia kostek wlewowych. Spasowanie elementów też jest bardzo dobre, wystarczy tylko trochę szpachli na łączeniach elementów torsu i nóg. Fałdy na figurce sa wykonane w bardzo atrakcyjny pod wzgledme malarskim i charakterystyczny dla nowoczesnych figur sposób. To w zasadzie na tyle, pozostaje mi tylko napisać, że figurka jest godna polecenia. Jak tylko zakupię modle Jeepa postaram się uzupełnić relację o dodatkowe zdjęcia z wpasowania figury do modelu. Jutro Druga część inboxu.

Today I would also present the first part of the inbox of two figure sets of US jeep crew manufactured by The Bodi. For now the first figure - the driver.
The figure was sculpted by Krisztian Bodi, and it was painted for the boxart by Oliver Kovacs.
The set consists of 7 parts, there are two different heads included, one with the M1 Helmet, and the second wearing a cap. The figure is casted in yellowish resin. The fit of the parts is very good, only minor sanding when removing the sprue cubes. A bit of putty is needed when joining the elements of the torso and legs. I will update this review when I will have a jeep, to see how the figure fits into the vehicle.
I can just highly recommend this figure. Tomorrow the second part of the review.
No comments:

Post a Comment