Wednesday, July 9, 2008

"Namiętność"- studium, 150mm

Podczas gdy nowe prace spokojnie dojrzewaja do tego, by ujrzeć światło dzienne, postanowiłem zaprezentować kolejny efekt moich zmagań rzeźbiarskich sprzed ubieglych kilku miesięcy. Jest to mianowicie, wykonane w 2007 roku, studium kobiece, które nazwałem "Namiętność". Była to moja pierwsza próba przedstawianie takiego tematu w rzeźbie. Jako, że kobiece ciało jest jednym z najpiękniejszych tworów natury - niepodważalnym aksjomatem, uważam, że warto starać się wyrażać i pokazywać to piękno przy każdej nadarzającej się okazji. Prócz niezmiernego piękna cielesnego niesie w sobie przecież pierwiastek boskiej siły, lekkości, czegoś czego my mężczyźni sami w sobie nie posiadamy, jednakże wciąż do tego tęsknimy.
Jeśli chodzi o kwestie natury technicznej, ta figura, tak jak i kilka poprzednich , została wykonana z Chavantu Autostyle Light. Mierzy sobie około 150mm wysokości.
I would like to present another of my older works, sculpted in 2007 year a woman body study which I called "Passion". This was the first time I started with a subject like this. Woman body is one of the most beautiful creations of nature and I think that this beauty should be enhanced at every moment when possible. It's not only because of the physical aspects but also because it carries with its self pure innocence, passion, delicacy.
The figure measures about 150mm and it's made of Chavant Autosyle Light.No comments:

Post a Comment