Sunday, May 25, 2008

Ogr szaman, Magic Sculpt+Greenstuff, 100mm

Swego czasu nie ominęło mnie również zainteresowanie tematyką fantasy. Pomijając fascynujące tolkienowskie powieściami, których lektura intensywnie pobudza wyobraźnie to wiele inspiracji dało się zaczerpnąć także z gier komputerowych jak chociażby Heroes of Might and Magic. W tę serie grywalem namiętnie w czasach licealnych.
Zastanawiałem się jaki temat na figurkę wybrać. W końcu zdecydowałem się na ogrowego szaman, przyzywającego magiczne moce swoją maczugą. Figurka jest w standardowej figurkowej skali, 1/32. Jej wysokość, mierząc od koźlej czaszki zatkniętej na maczudze, aż do stóp to 100mm. Wykonana jest z mieszanki mas rzeźbiarskich Magic Sculp oraz Greenstuff dodatkowo z detalami zrobionymi z samego Greenstuff'u. Na razie jest wciąż niepomalowana, ale myślę że za jakiś czas się to zmieni. W obecnym stanie figurka prezentuję się tak:
When I was a bit younger I was a big fan of fantasy computer games- mainly the unforgettable Heroes of Might and Magic series. That's why I couldn't resist to make a fantasy figure. For the subject I had chosen a Ogre Battle Magi summoning his magic powers. He's made of a mix of Magic Sculpt and Greenstuff sculpting putties. He measures 100mm from the top of the club to his toes. I'll post a painting sbs as soon as possible. This project was a bunch of fun to sculpt and I hope it will bring the same when it comes to the painting stage.


No comments:

Post a Comment