Tuesday, March 18, 2008

Witam/ Welcome -First posting here

Witam wszystkich serdecznie.
Nazywam się Radek Pituch, mam 23 lata, mieszkam i studiuję w Warszawie.
Na początek trochę historii...
Kilkanaście miesięcy temu założyłem swoją pierwszą stronę internetową, na której publikuję swoje prace, dotyczące przede wszystkim modelarstwa. Jednakże z biegiem czasu zacząłęm odczuwać niedoskonałość tej formy prezentacji. Postanowiłem zatem założyć bloga, by dzięki niemu mieć możliwość szerszego wypowiedzenia się na temat mojej działalności.
W przeciągu ostatnich kilku lat poszerzyło się spektrum moich twórczych zainteresowań. Za najbardziej owocne uważam ostatnie 4 lata mojego życia, kiedy to poznając różnych wspaniałych ludzi ze środowiska modelarskiego, ale i nie tylko, zająłem się rzeźbą, na poczatku figur w skalach typowo modelarskich, później stopniowo przechodząc do więlszych formatów. W dalszej kolejności przyszedł czas także na malarstwo płócienne, ilustratorstwo, ale o tym przy innej okazji.
Długo zastanawiałem się jaki tytuł wybrac dla mojego bloga. Po namysłach doszedłem do wniosku, że najodpowiedniejszym będzie łacińskie słowo artibus, co znaczy "sztukom",a to w związku z tym, że blog ma byc poświęcony różnym rodzajom sztuk. Napis ten można znaleźć także na frontonie gmachu warszawskiej "Zachęty".
Mam nadzieję, że z biegiem czasu uda mi się stworzyć tutaj, może nie tylko zbiór moich prac, opatrzonych stosownymi opisami, ale przede wszystkim swego rodzaju przewodnik po różnych rodzajach sztuk.
Serdecznie Pozdrawiam

Hello, my name is Radek Pituch, I'm 23 years old, I live and study in Warsaw. My main interests are art, history, law. I'm a sculptor, and painter, also a modeller for many years. I find these interests most enjoyable. This blog will be devoted to those things I do, that's why I called it with a latin word- "artibus", what means "for art". I hope that you will find time spent here interesting.

Radek

1 comment:

 1. No Radku :)
  Figurka znakomicie sie zapowiada.
  Czekam na kolejne fazy.

  pozdrawiam

  Wojtek

  ReplyDelete